Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Koltuk takımı bir evin ana ürünlerinden biridir. Bir evin modernliğini, şıklığını ve klaslığını o evin koltuk takımlarından fark edebilirsiniz. Bir koltuk takımının sadece şık olması değil, kullanışlı ve ergonomik olması da en az şıklığı kadar önemlidir. Metal ayaklı koltuk takımları ise özellikle minimal tasarımlı evlerde en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yeni ev kuracak olan kişilerin evlerinde en çok dikkatli seçtiği ürünlerden biri koltuktur. Bir koltuk takımı bütün evin düzenini ve dekoruna etki etmektedir. Tek seferlik alınan koltuklar, kişilerin genel olarak içine sinmez. Ancak özenle alınan bir koltuk, uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Bununla beraber sadece görüntü olarak değil, evinizin temel ihtiyaçlarını da karşılayacak bir koltuk takımı tercih etmeniz son derece önemlidir. Sizler için koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken unsurları detaylı bir şekilde derledik.

Koltuğunuzun Dayanıklılığını Test Edin!

Kaliteli koltukları ilk bakışta oldukça kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Kaliteli bir koltuğun süngeri dolgun, dengesi sabit ve ağır durmaktadır. Seçeceğiniz koltuğun profiline ve özellikle süngerlerine dikkat etmeniz son derece önemlidir. Özellikle ahşap ve metal malzeme ile üretilen koltuklar eviniz için daha uzun ömürlü olabilir. Alacağınız koltuğun minderinin, yoğun ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması oturma rahatlığınıza fayda sağlar. Hafif süngerden üretilen koltukların, minderleri hızlı bir şekilde sönmektedir. Formlu ve dolgun bir koltuk süngeri hem evinizin şıklığını hemde vücut iskelet sağlığınızı destekleyecektir. Odanızın stilini yaratmak için özgün tasarımları tercih ederek, evinizde farklılık yaratabilirsiniz. Özellikle ferah odalar için köşe takımı koltukları veya düze koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Misafirlerinizi ağırlayacağınız koltuk takımının şık, minimal ve modern olması evinizi daha iyi bir hale getirebilir. Koltuk takımı fiyatları ürünlerin modeline, tarzına ve yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizlerde eviniz için ergonomik ve ekonomik bir koltuk almak için sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Koltuk Takımı Renkleri Nasıl Olmalıdır?

Koltuk takımı renkleri evinizin ferahlığı ve bütünlüğü için son derece önemlidir. Özellikle evde küçük çocuk olması durumunda, koyu renkli bir koltuk tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Evinizi geniş göstermek için açık renk bir koltuk tercih edebilirsiniz. Desenli, ahşap ve metal ayaklı koltuklar ise son derece minimal koltuklar arasındadır. Özellikle evinizde yer tasarrufu yapmak için bu koltuk modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Mobilya dükkanlarında gösterilen koltukların evinize net bir şekilde yakışacağını anlamanız zor olabilir. Bundan dolayı özellikle evinizin rengini, durumunu ve ışığını yetkili birine danışarak fikir alabilirsiniz. Koltuk takımınızın modeline karar verdikten sonra örnek kumaş parçası isteyerek evinizde rengi kontrol edebilirsiniz. Bu kontrol özellikle istemediğiniz bir sonucu yaşamanızı engellemektedir. Bazı renk tonları beklediğinizden daha açık veya koyu olabilir. Bu yüzden iyi bir şekilde karar vermek için işinde uzman bir yetkiliden destek alabilirsiniz.

Evinizin Genişliğine Göre Koltuk Takımı Tercih Edin!

Koltuk takımı modelleri 2020 yılında oldukça değişti. Özellikle kişiler artık daha minimal, doğal ve küçük koltukları evleri için tercih etmektedir. Kaba duran ve geniş olan koltuk kollarından mutlaka uzak durmanız gerekmektedir. İnce kollu koltuklar size daha çok oturma imkanı yaratır ve bununla beraber odanızı daha ferah gösterir. Koltuk takımı tercih ederken, kaç kişiyi maksimum misafir edebileceğinizi düşününüz. Mümkünse koltuk, berjer ve sehpa takımı olan bir koltuk almayı tercih edin. Sırt minderi bulunan koltuklar oturma alanınızı daha rahat bir hale getirir. Ancak bazı minderler zaman içinde sönmektedir. Bundan dolayı dolgun ve kaliteli bir malzemeden üretilen koltuk modellerini tercih edebilirler. Düz sırt minderi olan koltuklar ise boynunuza, sırtınıza ve bedeninize daha büyük bir fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda da estetik görülen koltuklar, uzun süre evinizde kullanabileceğiniz koltuklardır. Bu ürünleri zaman içerisinde çeşitli yerlere koyarak, sürekli olarak kullanabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca koltuk takımı kullanmak istiyorsanız, daha düz tonlar tercih etmeniz doğru olacaktır. Bu sizin dekorunuzu daha az maliyetli, sürekli olarak değiştirmenize imkan sağlayacaktır. Aynı zamanda da koyu renkli tonlu koltuklar daha rahat silinebilir. Sentetik kumaştan üretilen koltuklar, temizlemesi kolay ve uzun ömürlüdür.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İyi bir koltuk takımı ucuz veya uygun fiyatlı bulmak oldukça zordur. Ancak Özkan Yalçın mobilya sizler için kaliteli ve uygun fiyatlı koltuklar üretmektedir. Takımlarımız içerisinde artı olarak sehpada bulunmaktadır. Sizlere modern, kaliteli ve ergonomik koltuklar tasarlayan firmamız tamamen evinizin en şık alanını oluşturmak için ürün üretmektedir.


TOP