Metal Ahşap Dekorasyon

Metal Ahşap Dekorasyon
Metal Ahşap Dekorasyon

İster sıfırdan bir ev hazırlayın, isterseniz var olan eşyalarınızı yenileyerek evinize farklı bir hava katmak isteyin, günümüz ev modasına uyum sağlamak için metal ahşap dekorasyon fikrini es geçmemelisiniz. Son yıllarda modada olduğu gibi ev dekorasyonunda da nostaljiye bir dönüş yaşanmaktadır. Fakat bunun modernize edilerek metal ve ahşap uyumunun bir arada sunulduğu ürünler, daha fazla talep görmektedir.

Metalin sağlamlığının yanında, ahşabın mistik havası, evlere farklı bir ruh katmaktadır. Bilindiği üzere ahşabın bakımı oldukça zordur. Zaman içinde kırılan ayaklar, sallanmaya ve görünüm itibariyle şık durmamaya başlamaktadır. Bunun aksine metal kullanıldığında ise evlere soğuk bir hava vermekte ve ev sıcaklığından uzaklaştırmaktadır. Metal ahşap dekorasyon tam olarak burada devreye girmekte, mükemmel bir uyum ve sağlamlık göstererek kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Ahşap mobilyaların ortamlara kattığı sıcaklığı, metalin dayanıklılığıyla birleştiren modeller üreten tasarımcılar, her zevke hitap eden geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Oturma gruplarından masa takımlarına, genç odalarından yatak odalarına hatta kitaplık ve tv ünitelerine varana kadar tüm ihtiyaçlar için çözümler üretilmektedir.

Son yüzyılın yeni akımı olan loft ev modellerinde çok daha sıklıkla karşılaşılan bu ürünler, eskiden tıkış tıkış eşya dolu evlerden, daha ferah, daha kullanışlı eşyalarla döşenen yeni bir tarza uyum sağlamaktadır.

Loft Ev Seçeneğinde En Çok Tercih Edilen Ürünler Nelerdir?

Amerika’da fabrikadan bozulan yapıların eve dönüştürülmesiyle başlayan bu akım, günümüze entegre edilmiştir. Bu sebeple özellikle mutfak ve salonlarda kullanılacak olan mobilyalarda metal ve ahşap uyumu aranmaktadır. Örneğin salon dekorasyonu yapacağınızda, daha küçük fakat daha kullanışlı oturma gurupları, orta sehpalar yerine küçük yuvarlak sehpalar, nişlere konulacak olan aksesuarlar ve hatta avizelerde dahi metal uyumu mümkündür.

Çalışma odası dekorasyonunda ise metal ayaklı çalışma masası ve sandalyesi, kitaplık tercihi yaparken bu trendlerden yararlanabilirsiniz. Daha ferah bir ortam olacağı için çalışma şevkinizi de artıracak olan bu ürünler, evinize modern ve mistik bir hava katacaktır.

Mutfak mobilyalarında bu tarzı seçmek isterseniz şişelikler, metal bir avize, masa sandalye takımı tercih edebileceğiniz gibi, mutfağınızın alanına göre köşe takımı da tercih edebilirsiniz. Amerikan mutfak tarzına uygun olarak seçeceğiniz servis ve yemek hazırlama tezgahı ise dekorasyonunuzu tamamlayacak unsurlar arasındadır.

Bunlara uyumlu olacak bar sandalyeleri hem kullanışlı hem de daha modern bir görünüme ulaşmanızı sağlayacak seçenekler arasında yer almaktadır. Estetik, şıklık ve modern bir görünümü daha sağlam ve sağlıklı olarak kullanıcıların beğenisine sunan bu tasarımlar, özellikle iç mimarların tercihleri arasında kendine önemli bir yer edinmiştir.

Ahşap malzemelerin bakım ve kullanım zorluğunu, metalin sağlamlığıyla birleştirerek çok daha uzun yıllar kullanım sağlanabilmektedir. Sitemizde metal ahşap dekorasyon için fikirler bulabilir, uygun fiyat ve uzun ömür garantisiyle evinizi baştan aşağı yenileyebilirsiniz.


TOP